Campionat de Catalunya ABTCat
Vilanova i la Geltrú
Campionat de Catalunya ABTCat
Vilanova i la Geltrú
Torneig Latitud Norte
Botigues de Sitges
Torneig Latitud Norte
Botigues de Sitges
2017 IFBT WORLD CHAMPIONSHIPS
29 juny al 2 juliol - Barcelona
Gran Premio de España
Vera - Almería
Gran Premio de España (Santi Puente i Pol Filella campions Open 1000)
Vera - Almería

La selecció catalana rep un reconeixement de l'Ajuntament de Barcelona

el .

La Nit de l'esport del districte de Sant Andreu reconeix a la selecció catalana.
Nit de l'esport

La selecció catalana que va aconseguir la medalla de bronze al passat campionat mundial de beach tennis a Marina di Ravenna, ha rebut un premi a la Nit de L'esport de Sant Andreu.

Els jugadors que van formar part d'aquesta selecció han estat:

Martí Magriñá, Cristobal Ramirez, Jorge Herrero, Marc Santín, Gemma Egea, Alba Gamell, Emma Sandoval i Anna Masfarné.

II Torneig Internacional Vila de Sant Andreu de Gym Racket - horaris

el .

El torneig internacional Vila de Sant Andreu de Gym Racket, forma part de les activitats de la Festa Major de Sant Andreu del Palomar.
Vila de Sant Andreu
 
La competició s'iniciarà a les 10:00 amb els partits de dobles masculí, a les 11:00 començarà els partits de dobles femení.
 
És jugarà en fase de lliguetes de cinc parelles. classificant-se les dues primeres per jugar semifinals i finals.
 
Les finals estan previstes a les 17:00 hores.
 
Torneig patrocinat per l'Ajuntament de Barcelona, districte de Sant Andreu i per la Plataforma Pro Seleccions Esportives Catalanes, amb la col·laboració del CN Sant Andreu, i el suport de la Secretaria General de l'Esport.

 

Catalunya vs Itàlia de Gym Racket per seleccions

el .

Primer enfrontament entre les seleccions nacionals de Catalunya i d'Itàlia de Gym Racket.

Catalunya - Itàlia

 

Tot a punt per l'enfrontament entre les seleccions nacionals de Catalunya i d'Itàlia del proper diumenge 27 de novembre.

Els jugadors convocats son:
Davide Aloise, Luca Amaducci, Mattia Ravaglia, Giacomo Zavata, Monia Pederzoli, Catia Ghermandi, Martina Corbara i Fulvia Sangiorgi per Itàlia i Àlex Albors, David Martin, Jorge Herrero, Martí Magriñá, Laura Herrero, Gemma Egea, Alba Gamell i Marga Mas per Catalunya.

Els partits començaran a les 10:30h, a les 12:30 es faran la presentació d'equips i els himnes nacionals, seguiran els partits i esta previst la finalització a les 14:00h.

Classificació actualitzada a 1 de novembre

el .

Alex Albors, primer lloc de la classificació masculina per average, Gemma Egea i Laura Herrero en primer lloc de la femenina i Gemma Egea en mixtes.

classificació

L'Àlex Albors continua en primera possició amb 1165 punts seguit d'aprop per Martí Magriñá 1160 i de Jorge Herrero 1145, a continuació els germans Xavi i David Martin actuals campions de Catalunya.

En femení la Gemma Egea la Laura Herrero, es mantenen empatades en el número 1 amb 1360 punts, seguida de l'Alba Gamell amb 1215. En mixtes Gemma Egea conserva la primera posició, seguida del seu company habitual Martí Magriñá.

Col·laboradors:


Pro Beach Tennis Store

Topspin
XC Group

Casa Ametller

Amb el suport: